Ostatnie wątki z forum
XVI Lokalny Konkurs Krasomówczy
ELSA Warszawa
14 lutego 2012
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa - Grupa Lokalna Warszawa zaprasza na XVI edycję Lokalnego Konkursu Krasomówczego, która obędzie się 6.3.2012 r. o godzinie 10.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim.
Lokalny Konkurs Krasomówczy adresowany jest do studentów prawa i administracji z publicznych i niepublicznych uczelni warszawskich, którzy ukończyli pierwszy rok studiów. Główna idea organizowania konkursu to rozwijanie i doskonalenie umiejętności sprawnego i skutecznego korzystania ze zdobytej w toku studiów wiedzy prawniczej, zdobycie doświadczenia w zakresie płynnego posługiwania się językiem prawniczym oraz podkreślenie znaczenia, istotnych w życiu każdego prawnika, sztuk autoprezentacji, argumentacji oraz oracji.
Zadanie konkursowe polega na wygłoszeniu 10-minutowej mowy, symulującej mowę kończącą postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Uczestnicy występują parami jako przeciwnicy procesowi. Podstawy wystąpień uczestników stanowią kazusy z zakresu prawa karnego, cywilnego i administracyjnego przygotowane na podstawie spraw sądowych i wylosowane na tydzień przed konkursem. Każdej ze stron przysługuje prawo do 3-minutowej repliki.
Uczestników konkursu będzie oceniać profesjonalne jury, składające się z warszawskiej palestry oraz kadry naukowe. Zwycięzca weźmie udział w ogólnopolskiej edycji tego konkursu, która odbędzie się we Wrocławiu. Oprócz tego zwycięzca otrzyma liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu.
Zgłoszenia przyjmowane są do 27.2.2012 r.; należy przesyłać je do koordynatora konkursu, Anny Broniszewskiej, na adres lkk2012.warszawa@gmail.com.
Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, rok i kierunek studiów, wskazanie dziedziny prawa, w której zgłaszający udział w konkursie chce wystąpić (prawo cywilne, prawo karne, prawo administracyjne) oraz oświadczenie osoby zgłaszającej się o zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu.
Bieżące informacje będą umieszczane na oficjalnej stronie konkursu.
Autoryzacja
Możliwość dodawania komentarzy mają zalogowani Użytkownicy.
Prenumerata 2012/2013
ePrenumerata |





