PRAKTYKI STUDENCKIE Gdzie na praktyki?

Jarosław Bełdowski, Jan Domanik

Tekst pochodzi z numeru: 4 (70) kwiecień 05

W kolejnej części poświęconej praktykom studenckim informujemy o możliwości odbycia praktyk w kancelariach prawniczych oraz w firmach telekomunikacyjnych.

PRAKTYKI W KANCELARIACH PRAWNICZYCH

Z pewnością jednym z najważniejszych i najciekawszych miejsc odbycia praktyk dla studentów prawa są kancelarie prawnicze. Niestety trudno podać uniwersalny sposób dostania się na nie czy też szczegółową listę kancelarii, które je oferują, gdyż często taka informacja nie jest ogłaszana publicznie. Jak zatem szukać informacji na ten temat? W celu zidentyfikowania potencjalnych miejsc, w których będziecie chcieli odbyć praktykę, warto sięgnąć po rankingi najlepszych kancelarii prawniczych w Polsce. Najbardziej aktualny ranking znajduje się na stronach internetowych „Monitora Prawniczego”: (monitorprawniczy.pl/niusy.php?id_news="1555). Uzbrojeni we wszelkie informacje teleadresowe możecie przystąpić do poszukiwań.

ŹRÓDŁA I SPOSOBY ZDOBYCIA INFORMACJI O PRAKTYKACH W KANCELARIACH PRAWNICZYCH

Internet

Największe kancelarie prawnicze informują o programach praktyk na swoich stronach internetowych. W tym przypadku należy się jednak liczyć z tym, że znalezione w ten sposób praktyki będą oblegane przez znaczną liczbę kandydatów i dostanie się na nie może być trudne.

E-mail/telefon

Nawet jeżeli na stronie internetowej brak informacji na temat praktyk, można zadzwonić lub wysłać e-maila do kancelarii, przy czym [...]

... 

Autoryzacja

Musisz być zalogowany by móc przeczytać ten artykuł.

Podaj swój email i hasło aby się zalogować:
Hasło:Nowa
Edukacja Prawnicza

> Pobierz bezpłatnie <

Newsletter