Aktualności

Ogólnopolska Konferencja „Prawo. Sport. Finanse. 2018”

Przed nami największa konferencja prawa sportowego w Polsce!

W dniach 12-13 kwietnia br. Uniwersytet Warszawski stanie się centrum debaty najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie prawa sportowego. To wszystko za sprawą Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Sportowego „Prawo. Sport. Finanse. 2018”, organizowanej przez Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Organizatorzy konferencji zdecydowali się poruszyć tematy aktualne i podlegające nieustannym dyskusjom w środowisku specjalistów z zakresu prawa i sportu, czyli problematykę prawa hazardowego oraz piłkarskiego rynku transferowego. Jak co roku, nie zabraknie również szerokiej oferty paneli dotyczących rozwiązywania sporów sportowych z udziałem wybitnych ekspertów w tej dziedzinie, w tym z arbitrami Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Nowością podczas wydarzenia na Wydziale Prawa i Administracji UW będzie panel dedykowany prawnym aspektom sportu elektronicznego (e-sportu), który w świetle nowelizacji ustawy o sporcie z 2017 r. może być już uznawany za sport jako aktywność intelektualna.

Na szczególną uwagę zasługuje panel podczas drugiego dnia obrad, który będzie współorganizowany przez WISLaw. Women In Sports Law to zarejestrowane w Lozannie stowarzyszenie zrzeszające ekspertki z zakresu prawa sportowego z ponad 40 krajów świata. Jedną z panelistek będzie Melanie Schärer – współzałożycielka WISLaw i wieloletnia działaczka FIFA. Oprócz paneli eksperckich, nie zabraknie również referatów studentów i doktorantów z uczelni wyższych z całej Polski.

Niezmiennie wysoki poziom merytoryczny konferencji zapewnią goście zaproszeni do dyskusji w ramach paneli eksperckich, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski (Trybunał Arbitrażowy przy PKOl, WPiA UW), Tomasz Pasieczny (Arsenal F.C.), mec. Piotr Nowaczyk (Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie), dr Jakub Laskowski (Legia Warszawa) i Łukasz Wachowski (PZPN).

V Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego „Prawo. Sport. Finanse” została objęta patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UW prof. Tomasza Giaro. Partnerami konferencji są m.in. Wydawnictwo C.H.Beck, Legia Warszawa, Kancelaria Baker McKenzie oraz Fundacja Go Silver.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/434693683615705 oraz na profilu KN „Ius et Sport” https://www.facebook.com/Ius.et.Sport.

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego „Prawo. Sport. Finanse. 2018”
Data: 12-13 kwietnia 2018 r.
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UW, ul. Lipowa 4, poziom -1, aule A2 i A3

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. W celu wydania zaświadczenia o biernym udziale w konferencji prosimy o kontakt mailowy na adres: ius.et.sport@gmail.com, w temacie wiadomości wpisując „Zaświadczenie”.