Aktualności

VII edycja konferencji naukowej Ataki Sieciowe / VIIth edition of scientific conference Cyber Attacks

Zastanawiasz się jakie niebezpieczeństwa czekają na Ciebie i Twoją firmę w Internecie? Czy Twoja tożsamość narażona jest na kradzież? Chcesz poznać metody cyfrowego szyfrowania informacji? Niezależnie od tego czy jesteś specjalistą w dziedzinie prawa, branży IT czy po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa i  prawa nowych technologii, dołącz do nas na VII edycji konferencji „Ataki Sieciowe”!

Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii ma zaszczyt już po raz siódmy zaprosić na konferencję naukową poświęconą cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych, własności intelektualnej i innym zagadnieniom prawnym i technicznym dotyczącym nowych technologii. Konferencja rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, pracowników naukowych oraz praktyków branży IT oraz prawa.

W tym roku wydarzenie skupi się wokół następujących zagadnień:

  1. Steganografia cyfrowa.
  2. Oprogramowanie ransomware.
  3. Kradzież tożsamości.
  4. Ataki sieciowe skierowane na rządowe systemy informatyczne jako broń polityczna i wojskowa.
  5. Implementacja dyrektyw z zakresu cyberbezpieczeństwa w UE.

Głównym organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronem merytorycznym wydarzenia jest Opiekun naszego Koła – prof. dr hab. Andrzej Adamski.

Aktualne informacje na temat konferencji  prześledzić można na profilu Koła Naukowego na Facebooku: https://www.facebook.com/SKNPNT/ oraz na stronie Konferencji: http://atakisieciowe.umk.pl/