Aktualności

Jak przygotować się do egzaminów wstępnych na aplikacje bez wychodzenia z domu?

Aneta Gacka-Asiewicz jest absolwentką WPiA UKSW, kierunku prawo.
W Wydawnictwie C.H.Beck manager projektów
Komentarze Online oraz testy-prawnicze.pl

Ostatnie wydarzenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce sprawiły, że z dnia na dzień wzrosło zainteresowanie nauką zdalną. W szkołach podstawowych i średnich obecnie trwają próby wypracowania mechanizmów pozwalających na prowadzenie lekcji przez Internet, a szkoły wyższe i różnego rodzaju firmy szkoleniowe masowo zaczynają wykorzystywać – dotychczas nie tak popularne w naszym kraju – narzędzia  e-learningowe: webinaria, podcasty, kursy na platformach LMS[1].

Osoby przygotowujące się do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze już od ponad 10 lat mają możliwość wykorzystywać w swojej nauce e-learningowy produkt Wydawnictwa C.H.Beck – portal www.testy-prawnicze.pl.

Jako jedyni na rynku oferujemy produkt, który kompleksowo przygotuje Cię do egzaminu wstępnego na aplikację.

Drogi przyszły Aplikancie, wykorzystaj aktywnie czas „kwarantanny narodowej” – C.H.Beck rozpoczyna akcję #ZostańWDomu – Ucz się online!

Kilka słów o zawartości

W portalu znajduje się kilkanaście tysięcy pytań bazujących na bestsellerowych publikacjach Wydawnictwa C.H.Beck. Pytania formułowane są na wzór tych, które padają na egzaminie wstępnym. Treść pytań oparta jest wprost na przepisach ustaw.

System oferuje wszystko, czego potrzeba do zdania egzaminu: oprócz pytań testowych otrzymujesz zawsze aktualną treść przepisu ustawy. Aktualność gwarantowana jest przez System Legalis.

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, serwis dostępny jest zarówno w wersji strony Web, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnych (iOS i Android).

Aktualizacja

Pytania są na bieżąco aktualizowane, a lista testów uzupełniana niezwłocznie po ogłoszeniu wykazu aktów prawnych obowiązujących w danym roku na egzaminie wstępnym. Możesz mieć pewność, że zawsze bazujesz na prawidłowym stanie prawnym.

Jak korzystać?

Wykorzystaj plan powtórek

Korzystając z platformy możesz sam ustalić, jakich zagadnień chcesz się uczyć i w jakiej kolejności. Możesz samodzielnie dodawać i usuwać poszczególne ustawy i zagadnienia z planu powtórek.

Ucz się w trybie nauki lub egzaminu

Testy możesz rozwiązywać w trybie nauki – po każdym rozwiązanym pytaniu wyświetlana jest prawidłowa odpowiedź i podstawa prawna. Z kolei jeżeli zdecydujesz się na tryb egzaminacyjny, odpowiedzi i podstawy prawne wyświetlane będą po zakończeniu testu.

Sprawdź, czy zdasz egzamin

W trybie egzaminu po rozwiązaniu całego testu dowiesz się, czy liczba poprawnych odpowiedzi jest wystarczająca do zdania egzaminu.

Rób testy z błędnych odpowiedzi

Po zakończeniu testu możesz rozwiązać test z pytań, na które udzieliłeś nieprawidłowej odpowiedzi. W ten sposób utrwalisz przerabiane wiadomości.

Analizuj rozwiązane testy

Po rozwiązaniu każdego testu możesz zobaczyć dokładną analizę swojego wyniku i sprawdzić, na które pytania znałeś odpowiedzi. Znajdziesz rozwijaną listę pytań zarówno błędnie, jak i prawidłowo rozwiązanych.

Twórz własne testy i rozwiązuj je

Możesz układać własne pytania testowe. Własne testy możesz dodawać też do planu nauki.

Importuj i eksportuj własne testy

Masz możliwość importowania i eksportowania własnych zestawów testów w formacie JSON, XML, XLS lub CSV.

Dodawaj pytania do ulubionych

Możesz wybrane pytania dodawać do ulubionych, aby potem rozwiązywać z nich testy. Jest to szczególnie przydatne przy zagadnieniach, z opanowaniem których masz trudności.

Korzystaj z podstaw prawnych

Przy pytaniach wyświetlane są linki do podstaw prawnych opracowanych przez redakcję SIP Legalis. Akty prawne aktualizowane są na bieżąco. Nie musisz mieć przy sobie kodeksu i szukać odpowiedniego przepisu, system daje możliwość sprawdzenia treści podstawy prawnej od razu, za pomocą jednego kliknięcia.

Powtarzaj

Powtarzanie pytań oparte jest na udowodnionych naukowo zasadach utrwalania wiadomości w pamięci długotrwałej. Im częściej prawidłowo odpowiadasz na pytanie, tym rzadziej pojawia się ono w planie nauki. Uznaje się, że pięciokrotne udzielenie prawidłowej odpowiedzi oznacza opanowanie materiału.

Sprawdzaj statystyki

Analizuj statystyki pomagające mierzyć postępy w nauce, aby osiągać coraz lepsze wyniki. Sprawdź, jakie dziedziny opanowałeś już dobrze, a nad którymi musisz jeszcze popracować.

Nie zapominaj o codziennej nauce – powiadomienia mailem i w aplikacjach

Ustawiaj powiadomienia, aby nie zapominać o powtórkach materiału. Możesz dostawać od nas maile lub powiadomienia bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja mobilna

Aplikacje na Android i iOS oferują pełną synchronizację między wersjami – rozwiązuj testy na dowolnym urządzeniu – postęp w nauce i statystyki są aktualizowane na bieżąco!
Aplikacje działają też offline – nie potrzebujesz połączenia z Internetem, żeby rozwiązywać testy na smartfonie.
Aplikacje są intuicyjne i proste w obsłudze.

Podsumowanie

Ostatnie dni pokazały, jak wielką wartością jest możliwość nauki bez wychodzenia z domu i jak niezbędne są obecnie innowacyjne rozwiązania z zakresu distance learning. Wykorzystaj nasze nowoczesne narzędzie, aby czas spędzony w domu zaowocował zdanym egzaminem wstępnym na aplikację. Przyłącz się do naszej akcji i #ZostańWDomu – Ucz się online!

[1] Learning Management System, z ang.: System Zarządzania Nauczaniem.