Aktualności

Wieczór autorski – „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze”

14 września 2023 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie z dr. hab. Przemysławem Polańskim, redaktorem książki „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze”. Wraz z adw. Jakubem Jacyną przedstawili zgromadzonym gościom historię publikacji.

Monografia jest pierwszym opracowaniem spuścizny Jana Brzechwy jako prawnika. Przedstawia jego międzynarodowy dorobek oraz wpływ działalności na treść i doktrynę prawa w Polsce. Autorzy starają się przybliżyć wątki prawnicze w biografii artysty i podkreślić jego rolę w kształtowaniu się systemu prawnego, a także świadomości prawnej w Polsce i na świecie.

Książka jest adresowana nie tylko do osób zainteresowanych życiem i twórczością Jana Brzechwy, ale także prawników zainteresowanych rozwojem prawa autorskiego, w którym poeta odegrał znaczącą rolę. Dzięki połączeniu wątków biograficznych z prawniczymi i historycznymi publikacja ma uniwersalny charakter i z pewnością będzie niezwykle interesująca pozycją dla czytelników.

Publikacja ma znamienitych współautorów: Ewa Fabian, dr Dawid Kot, dr hab. prof. UW Wojciech Machała, oraz Mariusz Urbanek.

Zapraszamy na ksiegarnia.beck.pl